wernisaże

w Artehotel Zamość

Hotel Arte usytuowany jest w centrum zamojskiej starówki, w mieście zwanym Perłą Renesansu, w którym od początku istnienia sztuka odgrywała znaczącą rolę. Już sama nazwa hotelu nawiązuje do szeroko pojętych działań artystycznych oraz sztuk plastycznych. Z Arte nierozerwalnie wiąże się również idea tego miejsca, a mianowicie propagowanie sztuki, zwłaszcza współczesnej. Dlatego też w hotelu organizowane są liczne wystawy, zarówno uznanych, polskich twórców, jak i lokalnej bohemy artystycznej. W tym celu znajdująca się na pierwszym piętrze sala konferencyjna zamienia się w profesjonalną przestrzeń wystawienniczą, nieodbiegającą od standardów prezentowanych przez współczesne galerie sztuki. W Hotelu Arte panuje artystyczna atmosfera okraszona wysokiej klasy dziełami sztuki zdobiącymi jego przestrzenie. Nic więc dziwnego, iż we wrześniu 2016 roku hotel nawiązał współpracę z warszawską Galerią STALOWA.

STALOWA funkcjonuje od 2013 roku jako prywatna galeria sztuki współczesnej. Jej pomysłodawcą, właścicielem i opiekunem artystycznym jest Krzysztof Fabijański znany polski marszand, mecenas kultury i sztuki, zwłaszcza polskiej. Galeria zajmuje się promowaniem współczesnej polskiej sztuki, organizuje wystawy indywidualne i zbiorowe oraz wydaje publikacje dotyczące współpracujących z nią artystów. Instytucja prezentuje zarówno uznanych już na międzynarodowej arenie artystycznej twórców, jak i początkujące, młode talenty. Oprócz działalności wystawienniczej STALOWA zajmuje się również organizacją Aukcji Sztuki Aktualnej.

Owocem współpracy tych dwóch instytucji są liczne wystawy polskich artystów organizowane w zamojskim Hotelu Arte. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród adeptów sztuki, gości oraz przyjaciół hotelu i galerii. Wystawy organizowane wspólnie przez Hotel Arte i STALOWĄ prezentują najwyższy poziom zarówno artystyczny, jak i techniczny. Profesjonalna przestrzeń galeryjna hotelu wraz z dziełami plejady młodych twórców współczesnych tworzą niezłą gratkę dla miłośników sztuki. Warto dodać, że wystawom towarzyszą katalogi drukowane przez STALOWĄ. Galeria ta jest również jednym z nielicznych miejsc w regionie promujących sztukę, szczególnie młodą. Istnieje również możliwość zakupienia prezentowanych w hotelu dzieł sztuki. Warto odwiedzać wystawy organizowane przez Hotel Arte, by poznać najlepszych, współczesnych artystów oraz trendy jakie obecnie panują w sztuce.